Lärare

LÄRARE

Lärare                            Ämne                          E-postadress

Maria Ahlenhed         Bild och Svenska      maria.ahlenhed@waldorfumea.se       

Johan Svensson         Bild, mattematik,     johan.svensson@waldorfumea.se
                                     konsthistoria,
                                     arkitekturhistoria
                                     och stenhuggeri

Gunilla Unnes             Scenografi och       gunilla.unnes@waldorfumea.se  
                                     Slöjd

Lotta Kuisma               Musik                       lotta.kuisma@waldorfumea.se

Sofia Åkerman            Tyska                        sofia.akerman@waldorfumea.se

Erik Müller-Sandvik   Engelska och           erik.muller-sandvik@waldorfumea.se
                                     Svenska

Ida Blomqvist              Historia och            ida.blomqvist@waldorfumea.se
                                      Idrott

Maria Åström             Spanska, kemi,        maria.astrom@waldorfumea.se
                                    biologi och
                                     naturkunskap

Magnus Fredriksson  Matematik och       magnus.fredriksson@waldorfumea.se
                                     teknik

Lisa Munter                Matematik och          lisa.munter@waldorfumea.se
                                     Biologi

Linda Ström                Idrott och                  linda.strom@waldorfumea.se
                                     Samhällskunskap

Anna-Sara Hammar  Svenska och             annasara.hammar@waldorfumea.se
                                   Teaterhistoria

Sofie Forslund           Svenska, engelska    sofie.forslund@waldorfumea.se
                                    och SO

Sebastian Öberg       Svenska, engelska   sebastian.oberg@waldorfumea.se
                                    och religion

Erika Granholm         Svenska och            erika.granholm@waldorfumea.se
                                    Mentor i klass 8

Sofia Lindgren Dahlberg   Slöjd                sofia.dahlberg@waldorfumea.se

Peter Millkvist           Slöjd och Smide      peter.millqvist@waldorfumea.se

Per Sigvallius            Samhällskunskap,    per.sigvallius@waldorfumea.se
                                   Religion och
                                   Historia

Christina Molin         Kemi och Geologi   christina.molin@waldorfumea.se

Linus Ryderfors         Fysik och                 linus.rydefors@waldorfumea.se
                                    mattematik

Andreas Södermark Teater, klass 8/12   andreas.sodermark@waldorfumea.se

Hillevi Fransson        Hemkunskap,         hillevi.fransson@waldorfumea.se
                                   geografi och
                                   historia

Madelene Hedlund  Klasslärare,            madelene.hedlund@waldorfumea.se
                                   Klass 1

Sara Lundström        Klasslärare,            sara.lundstrom@waldorfumea.se
                                   Klass 2  

Karin Nilsson            Klasslärare,           karin.nilsson@waldorfumea.se
                                   Klass 3  

Gabriella Demir Sjödin  Klasslärare,    gabriella.demir.sjodin@waldorfumea.se
                                       Klass 4

Jon Forsberg           Klasslärare,           jon.forsberg@waldorfumea.se  
                                 Klass 5

Kathleen Quinlan     Dans



Maria Ahlenhed  

Johan Svensson

Gabriella Demir Sjödin

Jon Forsberg

Kathleen Quinlan

Bild och Svenska

Bild, mattematik, konsthistoria, arkitekturhistoria och stenhuggeri

Klasslärare (klass 4)    

Klasslärare (klass 5)    

Dans

maria.ahlenhed@waldorfumea.se

gabriella.demir.sjodin@waldorfumea.se

jon.forsberg@waldorfumea.se

vad händer på skolan?

Till kalendern