Lärare

Lärare

Martina Fahlgren

Klasslärare Klass 1

martina.fahlgren@waldorfumea.se

Anders Häggkvist

Klasslärare Klass 2

anders.haggkvist@waldorfumea.se

Sara Lundström

Klasslärare Klass 3. Ordförande åk F-5.

sara.lundstrom@waldorfumea.se

Jimmy Hökén

Klasslärare klass 4.

jimmy.hoken@waldorfumea.se

Bodil Svalberg

Klasslärare klass 5. Skolbibliotikarie.

bodil.svalberg@waldorfumea.se

Johan Svensson

Lärare i bild, matematik, konsthistoria, arkitekturhistoria och stenhuggeri.

johan.svensson@waldorfumea.se

Kathleen Quinlan

Lärare i dans.

Erik Müller-Sandvik

Lärare i engelska och samhällskunskap. Klassföreståndare klass 9.

erik.muller-sandvik@waldorfumea.se

Linus Ryderfors

Lärare i fysik och matematik. Klassföreståndare klass 12.

linus.ryderfors@waldorfumea.se

Anita Persson

Lärare i förskoleklass

anita.persson@waldorfumea.se

Angelina Awal

Lärare i förskoleklass

angelina.awal@waldorfumea.se

Renée Geilsgård

Lärare i hemkunskap.

renee.geilsgard@waldorfumea.se

Linda Ström

Lärare i idrott och samhällskunskap. Ordförande åk 6-9. Klassföreståndare klass 8.

linda.strom@waldorfumea.se

Magnus Fredriksson

Lärare i matematik och teknik.

magnus.fredriksson@waldorfumea.se

Lisa Munter

Lärare i matematik, biologi, kemi och fysik. Klassföreståndare klass 8.

lisa.munter@waldorfumea.se

Maria Åström

Lärare i matematik, biologi, kemi, fysik och spanska. Klasslärare klass 5.

maria.astrom@waldorfumea.se

Lotta Kuisma

Lärare i musik.

lotta.kuisma@waldorfumea.se

Christina Molin

Lärare i naturkunskap, kemi och biologi.

christina.molin@waldorfumea.se

Per Sigvallius

Lärare i samhällskunskap, religion och historia. Ordförande gymnasiet. Klassföreståndare klass 6.

per.sigvallius@waldorfumea.se

Gunilla Unnes

Lärare i slöjd och scenografi. Inskrivningsansvarig grundskolan.

gunilla.unnes@waldorfumea.se

Peter Millkvist

Lärare i slöjd och smide. Klassföreståndare klass 7.

peter.millqvist@waldorfumea.se

Sofia Lindgren Dahlberg

Lärare i slöjd.

sofia.dahlberg@waldorfumea.se

Maria Ahlenhed

Lärare i svenska och bild.

maria.ahlenhed@waldorfumea.se

Anna-Sara Hammar

Lärare i svenska och teater. Klassföreståndare klass 6.

annasara.hammar@waldorfumea.se

Sebastian Öberg

Lärare i svenska, engelska och religion. Klassföreståndare klass 11.

sebastian.oberg@waldorfumea.se

Sophie Forslund

Lärare i svenska, historia och engelska. Klassföreståndare klass 7.

sophie.forslund@waldorfumea.se

Sofia Åkerman

Lärare i tyska.

sofia.akerman@waldorfumea.se

Lärare

Emilia Hennix Isling

Biträdande rektor förskolan

emilia.hennix@waldorfumea.se

Albina Granberg

Köket Solrosen

albina.granberg@waldorfumea.se

Milly Qianyi Lai

Nyckelpigan

Qianyi.Lai@waldorfumea.se

Sara Almgren

Äppelblomman

sara.almgren@waldorfumea.se

Ida Lestander

Äppelblomman

ida.lestander@waldorfumea.se

Frida Blommé

Äppelblomman

frida.blomme@waldorfumea.se

Jessica Sandell

Humlan

jessica.sandell@waldorfumea.se

Ingemar Zachrisson

Ringblomman

ingemar.zachrisson@waldorfumea.se

Ellen Svedjeland

Ringblomman

ellen.svedjeland@waldorfumea.se

Anna Jidell

Ringblomman

anna.jidell@waldorfumea.se

Anna Persson

Ringblomman

anna.persson@waldorfumea.se

Alexandra Strömberg

Storbarnsgrupp Solgården

alexandra.stromgen@waldorfumea.se

Lisa Modin

Solglimten

lisa.modin@waldorfumea.se

Björn Zachrisson

Solglimten

bjorn.zachrisson@waldorfumea.se

Eva Broberg

Solstrålen

brobergeva@hotmail.com

Carin Olsson

Solkatten

carin.olsson@waldorfumea.se

Lars Bergström

Solklockan

lars.bergstrom@waldorfumea.se

Anna-Karin Bjärnesand

Solklockan

anna-karin.bjarnesand@waldorfumea.se

medarbetare

Lisa Munter

Lärare

lisa.munter@waldorfumea.se

Erik Müller-Sandvik

Elevhälsa

erik.muller-sandvik@waldorfumea.se

Renée Geilsgård

Övrigt

renee.geilsgard@waldorfumea.se

Bodil Svalberg

Lärare

bodil.svalberg@waldorfumea.se

Gunilla Unnes

Lärare

gunilla.unnes@waldorfumea.se

Johan Svensson

Lärare

johan.svensson@waldorfumea.se

Maria Ahlenhed

Lärare

maria.ahlenhed@waldorfumea.se

Sofia Lindgren Dahlberg

Lärare

sofia.dahlberg@waldorfumea.se

Sophie Forslund

Lärare

sophie.forslund@waldorfumea.se

Anna-Sara Hammar

Lärare

annasara.hammar@waldorfumea.se

Linda Ström

Lärare

linda.strom@waldorfumea.se

Magnus Fredriksson

Lärare

magnus.fredriksson@waldorfumea.se

Sofia Åkerman

Lärare

sofia.akerman@waldorfumea.se

Lotta Kuisma

Lärare

lotta.kuisma@waldorfumea.se

Kathleen Quinlan

Lärare

Maria Åström

Lärare

maria.astrom@waldorfumea.se

Jimmy Hökén

Lärare

jimmy.hoken@waldorfumea.se

Sara Lundström

Lärare

sara.lundstrom@waldorfumea.se

Anders Häggkvist

Lärare

anders.haggkvist@waldorfumea.se

Martina Fahlgren

Lärare

martina.fahlgren@waldorfumea.se

Linus Ryderfors

Lärare

linus.ryderfors@waldorfumea.se

Christina Molin

Lärare

christina.molin@waldorfumea.se

Per Sigvallius

Lärare

per.sigvallius@waldorfumea.se

Peter Millkvist

Lärare

peter.millqvist@waldorfumea.se

vad händer på skolan?

Till kalendern