kontakt Elevhälsa

Ellen Svedjeland

Specialpedagog

ellen.svedjeland@waldorfumea.se
Arbetar: måndag - torsdag
Emilia Hennix Isling

Biträdande rektor förskola, förskoleklass

emilia.hennix@waldorfumea.se
072 965 87 17
Arbetar: måndag - torsdag
Marithe Lindblad

Läspedagog

marithe.lindblad@waldorfumea.se
Deltar inte på elevhälsomöten, läspedagog.
Janita Karlsson

Kurator

janita.karlsson@waldorfumea.se
Frånvarande ht 2023
Carolinn Byström

Skolsköterska

carolinn.bystrom@waldorfumea.se
Arbetar: Jämn v. tisdagar och onsdagar Udda v. tisdagar förmiddag och fredagar
Susanne Wernhjälm

Skolläkare

carolinn.bystrom@waldorfumea.se
Arbetar: Kommer till skolan vid särskilda tillfällen. Bokning via skolsköterska.
Linda Zachrisson

Rektor

linda.zachrisson@waldorfumea.se
073 045 65 24
Arbetar: måndag - torsdag, fredagar studier (nås på tel/mail)
Linda Ström

Vikarierande Kurator

linda.strom@waldorfumea.se
Arbetar: måndag-fredag
Emelie Frohm

Logoped och speciallärare

emelie.frohm@waldorfumea.se
Måndag-fredag

vad händer på skolan?

Till kalendern