kontakt Elevhälsa

Linda Zachrisson

Rektor

linda.zachrisson@waldorfumea.se
073 045 65 24
Arbetar: måndag - torsdag fredagar studier (nås på tel/mail)
Emelie Frohm

Logoped och speciallärare

emelie.frohm@waldorfumea.se
Arbetar: måndag - fredag
Janita Karlsson

Kurator

janita.karlsson@waldorfumea.se
Arbetar: onsdagar och torsdagar
Emilia Hennix Isling

Biträdande rektor förskola, förskoleklass

emilia.hennix@waldorfumea.se
070 625 72 41
Arbetar: måndag - torsdag
Carolinn Byström

Skolsköterska

carolinn.bystrom@waldorfumea.se
090 14 82 93
Arbetar: Jämn v. tisdagar och onsdagar Udda v. tisdagar (halvdag) och fredagar
Ellen Svedjeland

Specialpedagog

ellen.svedjeland@waldorfumea.se
Arbetar: måndag - torsdag
Susanne Wernhjälm

Skolläkare

carolinn.bystrom@waldorfumea.se
090 14 82 93
Arbetar: Kommer till skolan vid särskilda tillfällen. Bokning via skolsköterska.
Marithe Lindblad

Läspedagog

marithe.lindblad@waldorfumea.se
Deltar inte på möten, men kring läsning med elever i klasser, som läspedagog.
Per Sigvallius

Studie- och yrkesvägledare

per.sigvallius@waldorfumea.se
Deltar kring sådant som kan påverka framtida studier för elever.

vad händer på skolan?

Till kalendern