skolan f-12

Förskoleklass

Ida Maria Vidmark

Lärare i förskoleklass

ida-maria.vidmark@waldorfumea.se
Anita Persson

Lärare i förskoleklass

anita.persson@waldorfumea.se
Angelina Awal

Lärare i förskoleklass

angelina.awal@waldorfumea.se

Klass 1-6

Sara Lundström

Klasslärare Klass 1

sara.lundstrom@waldorfumea.se
Martina Fahlgren

Klasslärare Klass 2

martina.fahlgren@waldorfumea.se
Anders Häggkvist

Klasslärare Klass 3

anders.haggkvist@waldorfumea.se
Therese Larsson

Klasslärare klass 4

therese.larsson@waldorfumea.se
Jimmy Hökén

Klasslärare klass 5

jimmy.hoken@waldorfumea.se
Elin Johansson

Klasslärare klass 6

elin.johansson@waldorfumea.se
Maria Åström

Klasslärare klass 6. Lärare i matematik, spanska och NO åk 6.

maria.astrom@waldorfumea.se

klass 7-9

Elin Johansson

Lärare i bild, svenska, religion och geografi.

elin.johansson@waldorfumea.se
Albina Granberg

Vikarie hem- och konsumentkunskap.

albina.granberg@waldorfumea.se
Hillevi Fransson

Lärare i hem- och konsumentkunskap, geografi och geologi. Ledig fram till och med v. 44.

hillevi.fransson@waldorfumea.se
Peter Millkvist

Lärare i trä- och metallslöjd.

peter.millkvist@waldorfumea.se
Per Sigvallius

Lärare i samhällskunskap, religion och historia.

per.sigvallius@waldorfumea.se
Christina Molin

Lärare i naturkunskap, kemi och biologi.

christina.molin@waldorfumea.se
Linus Ryderfors

Lärare i fysik, kemi, teknik och matematik.

linus.ryderfors@waldorfumea.se
Maria Åström

Lärare i matematik och spanska.

maria.astrom@waldorfumea.se
Lotta Kuisma

Lärare i musik.

lotta.kuisma@waldorfumea.se
Erik Müller-Sandvik

Lärare i engelska och samhällskunskap.

erik.muller-sandvik@waldorfumea.se
Linda Ström

Lärare i idrott och samhällskunskap. Klassföreståndare klass 9.

linda.strom@waldorfumea.se
Anna-Sara Hammar

Lärare i svenska och teater. Klassföreståndare klass 7.

annasara.hammar@waldorfumea.se
Sophie Forslund

Lärare i geografi, historia och engelska. Klassföreståndare klass 8.

sophie.forslund@waldorfumea.se
Sofia Lindgren Dahlberg

Lärare i textilslöjd.

sofia.dahlberg@waldorfumea.se
Johan Svensson

Lärare i historia, bild, hantverk och fysik.

johan.svensson@waldorfumea.se
Gunilla Unnes

Lärare i hantverk och scenografi.

gunilla.unnes@waldorfumea.se
Lisa Munter

Lärare i matematik och biologi. Klassföreståndare klass 9.

lisa.munter@waldorfumea.se

gymnasiet

Maria Åström

Lärare i spanska

maria.astrom@waldorfumea.se
Peter Millkvist

Lärare i trä- och metallslöjd.

peter.millqvist@waldorfumea.se
Per Sigvallius

Lärare i historia, samhällskunskap och religion.

per.sigvallius@waldorfumea.se
Christina Molin

Lärare i kemi och biologi.

christina.molin@waldorfumea.se
Linus Ryderfors

Lärare i fysik, matematik, teknik och kemi.

linus.ryderfors@waldorfumea.se
Erik Müller-Sandvik

Lärare i engelska och samhällskunskap.

erik.muller-sandvik@waldorfumea.se
Linda Ström

Lärare i idrott och samhällskunskap.

linda.strom@waldorfumea.se
Anna-Sara Hammar

Lärare i svenska och teater.

annasara.hammar@waldorfumea.se
Johan Svensson

Lärare i bild, historia, hantverk och fysik.

johan.svensson@waldorfumea.se
Gunilla Unnes

Lärare i hantverk och scenografi.

gunilla.unnes@waldorfumea.se

vad händer på skolan?

Till kalendern