kontakt skolan f-9

Förskoleklass

Anita Persson

Lärare i förskoleklass

anita.persson@waldorfumea.se
Angelina Awal

Lärare i förskoleklass

angelina.awal@waldorfumea.se

Klass 1-6

Sara Lundström

Klasslärare Klass 2.

sara.lundstrom@waldorfumea.se
Martina Fahlgren

Klasslärare Klass 3.

martina.fahlgren@waldorfumea.se
Ida-Maria Vidmark

Klasslärare klass 1.

ida-maria.vidmark@waldorfumea.se
Clara Jonsén

Extralärare klass 1.

clara.jonsen@waldorfumea.se
Albina Granberg

Klasslärare klass 4.

albina.granberg@waldorfumea.se
Therese Larsson

Klasslärare klass 5

therese.larsson@waldorfumea.se
Jimmy Hökén

Klasslärare klass 6. Matematik klass 4.

jimmy.hoken@waldorfumea.se

klass 7-9

Hillevi Fransson

Lärare i hem- och konsumentkunskap, geografi och geologi.

hillevi.fransson@waldorfumea.se
Peter Millkvist

Lärare i trä- och metallslöjd. Klassföreståndare klass 9.

peter.millkvist@waldorfumea.se
Per Sigvallius

Lärare i samhällskunskap, religion, geografi och historia.

per.sigvallius@waldorfumea.se
Christina Molin

Lärare i kemi.

christina.molin@waldorfumea.se
Maria Åström

Lärare i spanska, fysik och teknik.

maria.astrom@waldorfumea.se
Charlotte Kuisma

Lärare i musik klass 1-9.

charlotte.kuisma@waldorfumea.se
Linda Ström

Lärare i idrott och samhällskunskap. Klassföreståndare klass 7.

linda.strom@waldorfumea.se
AnnaSara Hammar

Lärare i svenska och teater. Klassföreståndare klass 8.

annasara.hammar@waldorfumea.se
Sophie Forslund

Lärare i historia och engelska. Klassföreståndare klass 9.

sophie.forslund@waldorfumea.se
Sofia Lindgren Dahlberg

Lärare i handarbete och slöjd.

sofia.dahlberg@waldorfumea.se
Johan Svensson

Lärare i bild.

johan.svensson@waldorfumea.se
Lisa Munter

Lärare i matematik, biologi, fysik och teknik. Klassföreståndare klass 7.

lisa.munter@waldorfumea.se

vad händer på skolan?

Till kalendern