kontakt skolan f-9

Förskoleklass

Maria Larsson

Förskoleklass

maria.larsson@waldorfumea.se
Angelina Awal

Lärare i förskoleklass

angelina.awal@waldorfumea.se

Klass 1-6

Charlotte Kuisma

Musik klass 1-9

charlotte.kuisma@waldorfumea.se
Linda Ström

Idrott klass 3-9

linda.ström@waldorfumea.se
Sofia Lindgren Dahlberg

Handarbete och slöjd klass 1-9

sofia.dahlberg@waldorfumea.se
Ida-Maria Vidmark

Lärare F-3 (föräldraledig)

Therese Larsson

Klasslärare klass 6

therese.larsson@waldorfumea.se
Sophie Forslund

Klasslärare klass 5

sophie.forslund@waldorfumea.se
Sebastian Öberg

Engelska klass 6

sebastian.oberg@waldorfumea.se
Linda Zachrisson

Klasslärare klass 5

linda.zachrisson@waldorfumea.se
Jimmy Hökén

Klasslärare klass 4

jimmy.hoken@waldorfumea.se
Johanna Syamlal

Klasslärare klass 2

johanna.syamlal@waldorfumea.se
Anita Persson

Klasslärare klass 2

anita.persson@waldorfumea.se
Martina Fahlgren

Klasslärare Klass 1

martina.fahlgren@waldorfumea.se
Sara Lundström

Klasslärare Klass 3

sara.lundstrom@waldorfumea.se
Maria Åström

Lärare i spanska

maria.astrom@waldorfumea.se

klass 7-9

Magnus Fredriksson

Lärare i matematik, fysik och teknik.

magnus.fredriksson@waldorfumea.se
Sebastian Öberg

Lärare i engelska

sebastian.oberg@waldorfumea.se
Ulrica Lundström

Lärare i hem- och konsumentkunskap

ulrica.lundstrom@waldorfumea.se
Peter Millkvist

Lärare i slöjd och smide. Klassföreståndare klass 7.

peter.millkvist@waldorfumea.se
Per Sigvallius

Lärare i samhällskunskap, religion, geografi och historia. Klassföreståndare klass 7.

per.sigvallius@waldorfumea.se
Christina Molin

Lärare i kemi

christina.molin@waldorfumea.se
Maria Åström

Lärare i spanska

maria.astrom@waldorfumea.se
Charlotte Kuisma

Lärare i musik

charlotte.kuisma@waldorfumea.se
Linda Ström

Lärare i idrott och hälsa, samhällskunskap. Klassföreståndare klass 8.

linda.strom@waldorfumea.se
AnnaSara Hammar

Lärare i svenska och teater. Klassföreståndare klass 9.

annasara.hammar@waldorfumea.se
Sofia Lindgren Dahlberg

Lärare i handarbete och slöjd. Klassföreståndare klass 9.

sofia.dahlberg@waldorfumea.se
Johan Svensson

Lärare i bild, konsthistoria och astronomi.

johan.svensson@waldorfumea.se
Lisa Munter

Lärare i matematik, biologi och kemi. Klassföreståndare klass 8.

lisa.munter@waldorfumea.se

vad händer på skolan?

Till kalendern