kontakt skolan f-9

Förskoleklass

Maria Larsson

Vik. lärare i förskoleklass

maria.larsson@waldorfumea.se
Angelina Awal

Lärare i förskoleklass

angelina.awal@waldorfumea.se

Klass 1-6

Margret Eman

Extralärare klass 1

margret.eman@waldorfumea.se
Charlotte Kuisma

Musik klass 1-9

charlotte.kuisma@waldorfumea.se
Linda Ström

Idrott klass 3-9

linda.ström@waldorfumea.se
Linda Zachrisson

Klasslärare klass 4

linda.zachrisson@waldorfumea.se
Sebastian Öberg

Engelska klass 5 och 6

sebastian.oberg@waldorfumea.se
Sofia Lindgren Dahlberg

Handarbete och slöjd klass 1-9

sofia.dahlberg@waldorfumea.se
Sophie Forslund

Klasslärare klass 4

sophie.forslund@waldorfumea.se
Therese Larsson

Klasslärare klass 5

therese.larsson@waldorfumea.se
Martina Fahlgren

Klasslärare Klass 3

martina.fahlgren@waldorfumea.se
Sara Lundström

Klasslärare Klass 2

sara.lundstrom@waldorfumea.se
Jimmy Hökén

Klasslärare klass 6. (Föräldraledig vt 2022).

jimmy.hoken@waldorfumea.se
Maria Åström

Lärare i matematik klass 4.

maria.astrom@waldorfumea.se
Anita Persson

Vik. klasslärare klass 1. Bild i klass 4.

anita.persson@waldorfumea.se
Ida-Maria Vidmark

Lärare F-3

Simon Wärme

Vik. klasslärare klass 6.

simon.warme@waldorfumea.se

klass 7-9

Sebastian Öberg

Lärare i engelska klass 7 och 8

sebastian.oberg@waldorfumea.se
Ellen Svedjeland

Klassföreståndare klass 9

ellen.svedjeland@waldorfumea.se
Hillevi Fransson

Lärare i hem- och konsumentkunskap, geografi och geologi

hillevi.fransson@waldorfumea.se
Peter Millkvist

Lärare i slöjd och smide. Klassföreståndare klass 9.

peter.millkvist@waldorfumea.se
Per Sigvallius

Lärare i samhällskunskap, religion, geografi och historia

per.sigvallius@waldorfumea.se
Christina Molin

Lärare i kemi

christina.molin@waldorfumea.se
Maria Åström

Lärare i spanska, fysik och teknik

maria.astrom@waldorfumea.se
Charlotte Kuisma

Lärare i musik

charlotte.kuisma@waldorfumea.se
Linda Ström

Lärare i idrott och samhällskunskap. Klassföreståndare klass 7.

linda.strom@waldorfumea.se
AnnaSara Hammar

Lärare i svenska och teater. Klassföreståndare klass 8.

annasara.hammar@waldorfumea.se
Sophie Forslund

Lärare i engelska klass 9

sophie.forslund@waldorfumea.se
Sofia Lindgren Dahlberg

Lärare i handarbete och slöjd

sofia.dahlberg@waldorfumea.se
Johan Svensson

Lärare i bild

johan.svensson@waldorfumea.se
Lisa Munter

Lärare i matematik, biologi, fysik och teknik. Klassföreståndare klass 7.

lisa.munter@waldorfumea.se

vad händer på skolan?

Till kalendern